درس پژوهی پایه اول - دوم - سوم- چهارم - پنجم - ششم ابتدائی

برگزاری کارگاه آموزشی درس پژوهی

از آن جایی که تعدادی از همکاران مدارس ابتدائی در طرح درس پژوهی شرکت نموده اند ، برای ارزیابی و ادامه فعالیت های آنان ، در نظر استکارگاه آموزشییک روزه با موضوع درس پژوهیبرگزار گردد.

زمان  : پنج شنبه 17/11/92  از ساعت 8:30 تا 14

مکان : ساری ، اداره آموزش و پرورش استثنایی 

یادآوری :

1- کسانی می توانند در این کارگاه شرکت نمایند که آمادگی خود را جهت شرکت در جشنواره اعلام کرده باشند.

2- حضور دو نفر از همکاران عضو گروه درس پژوهی شرکت کننده در جشنواره الزامی است.

3-ادامه فعالیت گروه در درس پژوهی و جشنواره امسال ، منوط به شرکت در کارگاه آموزشی می باشد.

 

دریافت نامه ی کارگاه آموزشی آشنایی با رویکرد درس پژوهی

 

درس پژوهی

با توجه به مشکلات پیش آمده در سیستم اتوماسیون اداری آموزش و پرورش استثنایی و عدم دریافت نامه ی برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با رویکرد درس پژوهی در شهرستان ها و مناطق استان ،  نامه ی  جدید اداره ی آموزش و پرورش استثنایی برای رفع مشکل دریافت حکم مأموریت همکاران شرکت کننده در این کارگاه صادر شده که ، از اینجا قابل دریافت است .

  ادامه مطلب

راهنمای درس پژوهی ویژه معلمان و دانشجویان

جهان امروز از مرحله آزمون و خطای عملياتی گذر کرده و هر اقدام و حرکتی را با آگاهی و چشمانی باز و با هدفمندی و روشمندی موثر انجام می دهد. اين خصيصه به پيش نيازهايی وابسته است که در گرو رونق کار پژوهشی است.
واقعيت اين است که رفع و علاج بسياری از موانع, مشکلات و نارسايی های فعلی آموزش و پرورش نياز به کار علمی و پژوهشی دارد. ديگر دوران حاکميت و اصالت سليقه ها گذشته و هر موردی با اتکا به شناخت و يافته های پژوهشی بايد مورد توجه قرار گيرد. بر اين اساس سازمان آموزش و پرورش استان اصفهان به نحو کم سابقه ای نسبت به رونق کارهای پژوهشی در حوزه کاری خود اهتمام نموده است که در پی می آيد

درس پژوهي فرصتي براي معلم مهيا مي كند تا يافته هاي پژوهشي كلاسيك وسنتي را درموقعيت هاي آموزشي كلاس درس به كار بگيرد - رضا ساكي

یکی از گرفتاری های ما این است که تحقیقات حوزه وزارت آموزش و پرورش کاربست درستی ندارد عملاً تحقیقات ، مشکلات مدیران را حل نمی کند. اگر قرار است تحقیقی انجام شود باید نیاز سنجی درستی به عمل آید تماس.

 

5 jun 2018